Wybierz język

Środowisko naturalne

Ekobiuro

Prowadzimy liczne działania prośrodowiskowe. Ich celem jest zarówno edukacja ekologiczna pracowników, jak i minimalizacja negatywnego wpływu pracy biurowej na środowisko. Ekologiczne biuro oznacza dla nas praktyczne zastosowanie 10 ekozasad, które ustaliliśmy wspólnie z pracownikami. Na terenie firmy prowadzona jest zbiórka makulatury i elektrośmieci oraz selekcja odpadów. Chcąc przyczynić się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery, duży nacisk kładziemy na optymalny załadunek samochodów dostawczych, transportujących wyprodukowane przez nas dekodery. Z kolei sprzęt pakujemy w ekologiczne pudełka. W ramach licznych artykułów w wewnętrznym newsletterze promujemy ekopostawę obywatelską. Zachęcamy naszych pracowników do drukowania tylko niezbędnych dokumentów, rozsądnego korzystania z klimatyzacji, przesiadania się na rower w sezonie wiosenno-letnim, a także organizujemy konkursy ekologiczne.

Recycling

Nasza dbałość o ochronę środowiska przejawia się także w innych działaniach – zwłaszcza ukierunkowanych na odzysk i ponowne przetwarzanie odpadów na produkty, materiały lub substancje. Dlatego od kilku lat jesteśmy aktywnym uczestnikiem akcji “Nakrętka” prowadzonej przez Żoliborskie Stowarzyszenie DOM RODZINA CZŁOWIEK. Zbierając zakrętki, mamy pewność, że nie wylądują one na składowisku albo, co gorsza, w lesie. Co więcej, butelki pozbawione nakrętek można łatwo zgniatać, dzięki czemu zmniejsza się ich objętość. Pozwala to zredukować koszty składowania.

W 2013 roku przy okazji Dnia Ziemi uruchomiliśmy nowy projekt “Dobre rady na odpady”. Od tego momentu zbieramy zużyty sprzęt elektroniczny, który zamieniamy na przysłowiową “złotówkę”, a środki finansowe przekazujemy dla wybranych Organizacji Pożytku Publicznego. Akcji towarzyszył także konkurs fotograficzny ekozabawek.

Ekousługi

Celem akcji “Bądź EKO z Cyfrowym Polsatem!” jest promowanie idei korzystania z przyjaznych środowisku elektronicznych dokumentów oraz zachęcanie abonentów do dołączenia do grona osób promujących postawę proekologiczną i aktywnie angażujących się w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.